Türkçe  
 |   English 
 
 
 
   >> Kuluçka
         Ticari Seri
   >> Kuluçkahane
         Ekipmanları
   >> Kafes            
         Sistemleri
   >> Kesim-Yolum
         Makineleri
 

İletişim 

Çimuka Kuluçka Makineleri - Hobi Seri   
 
  Sıkça Sorulan Sorular

 

Kuluçka makinelerinizin kullanımı kolay mıdır?

 

Evet. Makinelerimizi kullanmak için herhengi bir tecrübe gerekmez. Makine fonksiyonlarını tek panelden izleyebilir ve yönetebilirsiniz. Tüm modeller kuluçkacılık ve makine kullanımı bilgilerinin yer aldığı Kullanım Klavuzu ile birlikte elinize ulaşır.

 

Sipariş verdiğim ürün elime nasıl ulaşır? Kurulum işlemi var mıdır?

 

Ürünlerimiz kargo ile adresinize teslim olarak elinize ulaşır. Herhangi bir kurulum işlemi yoktur. Tüm serbest parçalar klipslerle makinaya sabitlenmiştir. Sabitleme klipslerini çıkarıp makinayı prize takmanız yeterlidir.

 

Kuluçka Makinalarınızı değişik kanatlıların kuluçkası için kullanabilir miyim?

 

Evet. Her tür kanatlı için özel dizayn edilmiş parçalı ve tam gelişim tablası seçeneği vardır. Tabla boyutları standarttır. Makinelerimizi Aynı anda farklı kanalı yumurtaları için bile kullanmanız mümkündür.

 

Kuluçka edilecek yumurtaları makineye koymadan önce ne kadar bekletebilirim?

 

Kuluçkalık yumurtalar 7 günden fazla bekletilmez. uzun süre bekleyen yumurtalarda döl kayıpları meydana gelmektedir. Kombine kuluçka makinası modellerimizde gelişim ve çıkım için ayrı bölmeler dizayn edilidiğinden makinelere 3- 4 günde bir yumurta yüklemesi yapabilirsiniz. Kuluçka günü yumurtlanmış yumurtalar makinaya koyulmaz.

 

Kuluçka makinelerinizde sıcaklık ayarını nasıl yapılır?

 

Sıcaklık ayarı kontrol panosu üzerindeki dijital kontrolörden yapılır ve çok basittir. Değişik kanatlılar için gereken değerler kullanım klavuzu ile birlikte gelmektedir.

 

Yumurtaları gelişim tablalarına nasıl yerleştirmeliyim?

 

Tüm yumurta tablaları bireysel yumurta gözlerine sahiptir ve yumurtaları dik olarak makinaya yerleştirme avantajı verirler. Yumurtalar sivri ucu aşağıya küt ucu yukarıya bakacak şekilde gözlere yerleştirilirler.

 

Yumurtaları hangi sıklıkta çevirmeliyim? Elimle mi çevireceğim?

 

Çimuka Hobi seri modelleri standart olarak yarı otomatik çevirme mekanizması ile sunulmaktadır. Yumurtalara dokunmadan mekanizmayı hareket ettirerek tüm yumurtalarda 90 derece ideal çevirme sağlanır. Gün içinde en az 3 defa çevirme işlemi yapmak gerekir.
TurnX- otomatik çevirme
özelliğine sahip modellerde çevirme tamamen otomatiktir, sizin herhangi bir işlem yapmanıza gerek yoktur. Sistem standart olarak yumurtaları 2 saatte bir otomatik olarak çevirir. Çevirme zamanını isteğe bağlı olarak değiştirmek mümkündür. Yükleme ve boşaltma işlemleri nde tablaları paralel konuma getirebilmek için kontrol panosu üzerinde çevirme kontrol düğmeleri mevcuttur.

 

Yumurtaları çıkım bölümüne ne zaman aktarmalıyım?

 

Yumurtalar çıkım bölümüne toplam kuluçka süresinin bitmesine 3 gün kala aktarılır. Örnek olarak tavuk kuluçka süresi 21 gündür. 18.gün sonunda yumurtalar çıkıma aktarılır. Değişik kanatlılar için çıkıma aktarım süreleri Kullanım Klavuzu ile birlikte gelmektedir.

 

Makina içindeki nemi ölçüp, değiştirebilir miyim?

 

 

Evet. Tüm modellerde makina ile birlikte ücretsiz olarak Islak nem termometresi ve serbest nem tavaları gelmektedir. Islak nem termometresi kabin içindeki nemi hassas olarak görmenizi sağlar. Makine içindeki nem serbest nem tavası içindeki sudan sağlanır. Nem tavasını hareket ettirerek nemi değiştirmeniz mümkündür.

 

Kuluçka makinelerinizde kullanılan dijital cihazlar kalibre edilebilir mi?

 

Evet. Çimuka tüm hobi modellerinde ticari seri için kullandığı hassas dijitalleri kullanır. Sıcaklık değer ölçümü elektronik sensörle yapılır. Kullanılan nem ve sıcaklık kontrolörleri kalibrasyon özelliğine sahiptir. Bu size her sezon doğru sıcaklık değerleriyle çalışma fırsatı verir.

 


Diğer sorularınız için lütfen bizimle iletişime geçiniz. İletişim>>

 
 
   
 
Tüm hakkı saklıdır © 2006 Çimuka
Tavuk Yetiştiriciliği Hindi Yetiştiriciliği Bıldırcın Yetiştiriciliği Keklik - Sülün Yetiştiriciliği Kaz - Ördek Yetiştiriciliği Devekuşu Yetiştiriciliği