Türkçe  
 |   English 
kuluçka makinesi teknik logo
 
 
 
   >> Kuluçka
         Ticari Seri
   >> Kuluçkahane
         Ekipmanları
   >> Kafes            
         Sistemleri
   >> Kesim-Yolum
         Makineleri
 

İletişim 

Çimuka Kuluçka Makineleri - Hobi Seri   
 
  Teknik Detaylar ve Kullanım Özellikleri


Çimuka Hobi serisi
kuluçka makineleri tamamen ticari kuluçka makinesi özellikleri ile donatılmış, Türkiye ve dünyada yürütülen en son kuluçkacılık araştırma sonuçlarına göre dizayn edilmiş üstün nitelikli modellerdir. Türkiye'de ve dünyanın birçok ülkesinde binlerce çiftlikte güvenle kullanılan modellerimiz sağladıkları inanılmaz çıkış gücü ve civciv kalitesi ile ünlüdür.

Makinalarda kullanılan yapısal ve kuluçka sistem özellikleri Araştırma Geliştirme bölümümüzün faaliyetleri ile ortaya çıkmış, kuluçka mühendisliğine uygun olarak tasarlanmış tamamı tescilli modellerdir.

Üstün performans özellikleri ile gelen çıkım garantisi...

   
Havalandırma sistemi           
HavalandırmaAirroute Çimuka' nın kuluçkacılığa özel geliştirdiği mükemmel hava dağılımı sağlayan tescilli havalandırma sistemidir. Kabin içindeki nem-sıcaklık dağılımını çok yüksek hassasiyetle sağlayarak havalandırma ile ilgili üst düzey memnuniyet sağlar.

Tüm modellerde hava akım kontrolü sağlayan ventiller bulunur. Bu sayede hava giriş çıkış miktarları kullanıcı kontrolündedir. Bu kullanıcıya değişik türler için farklı uygulamalar yapma olanağı verir.

          Dijital Sıcaklık kontrolü, Elektronik Sensör


Çimuka PID denetim parametreleri sayesinde kabin sıcaklığı oransal, integral ve türevsel ayarlamalarla otomatik olarak en hassas duruma getirilir. Bu sayede bölgesel iklim değişiklikleri, gece gündüz ısı farkları gibi dış etkenlere karşı makine otomatik olarak sıcaklık ayarlamasını kendisi yapar. Bu, sıcaklık kontrolünün daha hassas olması ve daha az enerji harcamanız anlamına gelir.

Dijital sıcaklık kontrolü sağlayan kontrolör kalibrasyon özelliğine sahiptir ve sıcaklık ölçümü elektronik sensör ile sağlanır. Bu size her kuluçka sezonunda doğru sıcaklık değerlerinde çalışma olanağı sağlar.

elektronik sensör
Nem Kontrol          

otomatik nemlendirme


Standart olarak nemlendirme uygun büyüklüklerdeki hareketli nemlendirme tavaları ile sağlanır ve ıslak nem termometresi ile kabin nemi izlenir. Ayarlanabilir nem tavaları ve hava kontrolü sağlayan giriş çıkış ventilleri nem kontrolünü kolaylaştırmaktadır.

Otomatik nemlendirme sistemi;

Dijital nem kontrolü sağlar. Elektronik nem sensörü ve nemlendirici ile istenilen nem değeri otomatik olarak hassasiyetle kontrol edilir. Dijital gösterge ve kolay kullanım özellikleriyle otomatik nemlendirme sistemi opsiyonel olarak modellere eklenebilmektedir.

          Çevirme sistemi


Hobi Seri kuluçka makinalarının tüm modellerinde standart olarak yarı otomatik çevirme mekanizması vardır. Yumurtalara hiç dokunmadan mekanizmayı hareketlendirerek yumurtalar 90 derece döndürülür. çevirme işleminin gün içinde en az 3 defa yapılması gerekmektedir.
Gün içinde makine ile ilgilenecek bir kişi yoksa makineye Otomatik Çevirme Sistemi ilave edilmesi gerekmektedir.

  Otomatik Çevirme Sistemi;

Çevirme kuluçka makinalarında çok önemli bir fonksiyondur ve tam olarak yerine getirilmediğinde veriminizde büyük ölçüde düşmeye sebep olur. Çimuka'nın tescilli dizaynı TurnX- Zaman Ayarlı Otomatik Çevirme Sistemi yumurtaları otomatik olarak 90 derece çevirerek size gün içinde makine ile ilgili yapacak hiç bir şey bırakmaz. TurnX isteğe bağlı olarak tüm modellere eklenebilmektedir.

otomatik çevirme
Kuluçka Gelişim Tablaları ve Çıkım sepetleri           


tavuk tabla

yumurta tabla sepet

Çimuka kuluçka makinalarında gelişim tablalarının boyutları standarttır ve bireysel gözlüdür . Her tür kanatlı yumurtası için parçalı ve tam tabla seçenekleri mevcuttur . Bu aynı kuluçka makinası ile farklı kanatlıların kuluçkasına olanak sağlamaktadır. Gelişim tablalarının katlı yapısı sayesinde standart dışı büyüklükteki yumurtalar bile problem yaratmaz. Çimuka gelişim tablaları size yumurtaları dik olarak kuluçka etme şansı verir. Bu kanıtlanmış bir performans üstünlüğüdür. Tablaların ince yapıları hava döngüsünü kolaylaştırır.

Çıkım sepetleri temizlik kolaylığı sağlayan özel plastikten imal edilmektedir. Havalandırmayı kolaylaştıran delikli yapısı ve kapaklı oluşu problemsiz bir çıkış sağlar.

          Sağlamlık ve Kolay Temizlik

Tescilli dış gövde dizaynı kendi imalatımız hijyen uygulamalarına uygun, darbe ve çarpmalara dayanıklı CLS Panellerle oluşturulur. Makinaların iç gövde mekanizması paslanmaz dır. Bu size, sert dezenfektanlarda bile sorun yaratmayan yıllarca ilk sağlamlığında bir kullanım olanağı sağlar.

cls panel
 
Kullanım Rahatlığı           

kontrol panosu


Makinalar tam montajlı olarak elinize ulaşır, size sadece makinayı prize takmak kalır. Tüm makine fonksiyonları tek panel den izlenir ve yönetilir. Kontrolörler net bir görünüm sağlarken kullanımları çok basittir.

Makinalardaki kilitli tekerlek sistemi hareket kolaylığı sağlamaktadır.

          Enerji Tasarrufu


Makinalardaki kullanım alanı kapasite oranı optimum düzeydedir. Boş yere gereksiz alanlar ısıtılmaz. Kullanılan CLS Paneller mükemmel bir ısı yalıtımı sağlar. Sıcaklık kontrolü PID oransal kontrol parametreleri ile yapılır. PID kontrol ısıtıcıları dış hava şartlarına göre ayarlayarak en düşük enerji tüketimini garanti eder.

 

Pid kontrol
 Kalite ve Güvenlik            

ce


Sıcaklık, nem Dijital kontrol sistemleri, havalandırma elemanları, çevirme sistemi CE kurallarına uygundur. Bu güvenli ve kaliteli bir kuluçkacılık demektir.

Tüm makinalar hassas kuluçkacılık testlerinden geçirilerek müşteriye teslim edilir, işiniz şansa bırakılmaz.

Makina parçaları modülerdir ve kolayca sökülüp takılabilir. Parçaların tüm modellerdeki ortak kullanımı yedek parça temini ve teknik servis sürelerini kısaltmaktadır.

* Yüksek Sıcaklık Alarm Sistemi ;

Tüm modellere eklenebilmektedir. Özellikle sıcak bölgelerde kuluçka odasındaki sıcaklık artışlarında değerli yumurtalarınızın korunmasını amaçlamaktadır. Kuluçka makinası iç sıcaklığı riskli değere gelmeden sistem sizi sesli olarak uyarır.

   
 
 
   
 
Tüm hakkı saklıdır © 2006 Çimuka
Tavuk Yetiştiriciliği Hindi Yetiştiriciliği Bıldırcın Yetiştiriciliği Keklik - Sülün Yetiştiriciliği Kaz - Ördek Yetiştiriciliği Devekuşu Yetiştiriciliği