Devekuşu yetiştiriciliği daha hassas, akademik ve teknik bilgi gerektiren bir özelliğe sahiptir. Bu sebeple kullanılan ekipmanların hassas cihazlarla donatılması yetiştiricilik deki randımanı önemli derecede etkilemektedir. Barındırma, bakım – besleme ve sağlık koruma tedbirleriyle birlikte yumurtaların toplanması, taşınması, dezenfeksiyonu, depolanması, kuluçkası, civciv çıkarma işlemleri gibi konuların da teknik olarak yerine getirilmesi gerekir.

Devekuşu kuluçkacılığı Kuluçka Gelişim makineleri(T / S) ve Kuluçka Çıkım makineleri (T/ H) ile yapılır. Cimuka Kuluçka Makinalarında Gelişim döneminde yumurtanın su kaybının ideal düzeyde sağlanması için kuluçkacılığa özel dizayn edilmiş nem alma modülleri kullanılır. Cimuka olarak,

36 – 180 arası devekuşu yumurtası kapasiteli
Ticari Seri – Kuluçka Makinesi modelleri ile orta ve büyük ölçekli ticari devekuşu işletmelerine
anahtar teslim kuluçkacılık çözümleri sunmaktayız.

Devekuşu kuluçkacılığında nihai tekil ürün değeri çok yüksektir. Tek bir civciv bile çok önemlidir. Cimuka yumurta kalitesinin korunması ve dezenfeksiyon uygulamalarının özenle yapılabilmesi için ürettiği Kuluçkahane Ekipmanları ile müşterilerinin tüm kuluçkahane ihtiyaçlarını da karşılamaktadır.

Bugüne kadar kurduğumuz yüzü aşkın devekuşu kuluçka sistemiyle teknik ve akademik birikimlerimizi sizlerle paylaşıyoruz.
• Kurulu sistemlerimizin şaşırtıcı performansları,
• Müşterilerimize sağladığımız ücretsiz kuluçkacılık ve yetiştiricilik danışmanlığı,
• Teslim öncesi ve sonrası eğitimler; işimize ve müşterilerimize verdiğimiz değerin göstergesidir.